Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Co to jest i jak działa system monitoringu CCTV?

Autor: admin Data: 2017-11-22 10:15:41

CCTV to skrót z języka angielskiego – Closed-Circuit TeleVision, co dosłownie oznacza telewizję o obwodzie zamkniętym. Najprościej mówiąc jest to zespół urządzeń, które w zamkniętym obiekcie monitorują obraz i zapisują go. Składa się z następujących elementów: kamery, rejestratory, obudowy, zasilacze, przewody zasilające, zestawy bezprzewodowe nadawania sygnału, monitory, a także routery – w przypadku, gdy chcemy łączyć się z Internetem. Działanie różnych typów monitoringu pomogą nam wyjaśnić fachowcy ze sklepu Montersi.pl

 

Rodzaje monitoringów CCTV - https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa

Podejmując temat systemu monitoringu CCTV nie można nie wspomnieć o technologiach HD-CVI i HD-SDI. Każdy z tych systemów jest nieco inny, choć spełnia podobne funkcje. Robi to jednak w różny sposób. Ma na to wpływ wiele czynników, które są niezbędne do prawidłowego działania monitoringu. Zapoznaj się z naszym rozróżnieniem.

 

 

oferta montersi

Monitoring analogowy

Jest to tradycyjne rozwiązanie telewizji przemysłowej. To najstarszy typ monitoringu i jednocześnie używany najczęściej. Posiada kilka zalet, ale nie ma co ukrywać – niestety ma też swoje wady. Zaletą niewątpliwie jest niewygórowana cena oraz prosta instalacja i obsługa. Nie wymaga ona praktycznie żadnej wiedzy. Niestety jakość nie zadowala – jest niższa niż 1 Mpx! To często przesądza o rezygnacji z jego kupna.

 

Monitoring IP

Jest to dużo lepszej jakości monitoring. Za jego najmocniejszą stronę można uznać nieograniczony zasięg, świetną jakość obrazu, która jest odporna na jakiekolwiek zaburzenia. Spośród wszystkich monitoringów tylko on korzysta z protokołu internetowego do transmisji danych. Wiążą się z tym jego wady, czyli opóźnienia spowodowane spadkiem łącza internetowego, które bywają drażniące i trudne do naprawienia.

 

 

ochrona mienia

Monitoring HD-CVI

Sygnał pochodzący z tego monitoringu ma bardzo dużą rozdzielczość. Przy wymianie monitoringu analogowego na ten nie musisz martwić się dodatkowymi wydatkami związanymi ze zmianą okablowania, ponieważ wykorzystują takie same przełączniki do transmisji danych. Monitoring jest wysokiej jakości i wykonany bardzo solidnie, a jego cena jest bardzo rozsądna i przystępna.

 

Monitoring HD-SDI

Jest to monitoring stosowany najczęściej w studiach telewizyjnych. Dlaczego? Ponieważ jego największą zaletą jest to, że nie ma opóźnień między wydarzeniami w czasie rzeczywistym a ich wyświetlaniem. W tym przypadku obraz musi być przesyłany przez bardzo dobrej jakości kabel koncentryczny. W przeciwieństwie do technologii HD-CVI nie ma możliwości prostej wymiany systemu analogowego na HD-SDI. Potrzeba dodatkowego czasu i pieniędzy.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Montersi.pl oferujący wysokiej jakości systemy alarmowe - https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe

 

montersi

Brak komentarzy!
kod